Panele prysznicowe

panele prysnicowePanele prysznicowe są to urządzenia, które montuje się w kabinie prysznicowej lub nad wanną. Jakie są rodzaje paneli oraz czym się charakteryzują .

Panele prysznicowe zazwyczaj montuje się w kabinie prysznicowej. Jeśli jednak panel zostanie zainstalowany nad wanną, trzeba dodatkowo zakupić parawan nawannowy, aby zapobiec rozpryskiwaniu się wody poza wannę. Panele wzbogacone są o możliwość hydromasażu, stąd pomysł na mocowanie ich również nad wanną.

Istnieją różne rodzaje paneli prysznicowych, w zależności od funkcji, rozmiaru, kształtu i koloru. Panel składa się z płyty i zamontowanych na niej słuchawek, zaworów, dysz oraz innych elementów.

Najczęściej kupowane są panele, które posiadają dwa rodzaje natrysku. Górny to tzw. głowica deszczowa, który daje poczucie kąpieli w strugach deszczu lub też mżawce, a nawet w wodospadzie.

Drugi rodzaj natrysku to rączki prysznicowe. Posiadają one 1-5 różnych strumieni. Nowoczesne panele posiadają również mechanizm umożliwiający hydromasaż.

Rozmiary płyty panelu prysznicowego wahają się w granicach 105- 200 cm wysokości i 18- 45 cm szerokości. Krótsze panele montuje się nad wanną, a dłuższe pod prysznicem. Dobrze, jeśli panel ma też funkcję napuszczania wody do wanny.

Panel musi być dobrany do wystroju oraz wielkości łazienki. Równie ważne jest ciśnienie. Jeśli bowiem montujemy panel z hydromasażem, potrzeba min. 3 barów, aby sprzęt działał w pełni. Natomiast urządzenie do podgrzewania wody musi mieć moc 24 KW.

Najlepsze modele paneli prysznicowych posiadają oszczędne główki prysznicowe oraz dysze boczne, które to pozwalają na ekonomiczną eksploatację wody.

Możliwość komentowania jest wyłączona.